Samsunspor

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’dan “Yüzde 100 Devir Teslim”

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’dan “Yüzde 100 Devir Teslim”

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, yok olan takım ruhunu yeniden oluşturmak için çalışmalara başladıklarını belirterek, 'Moral, motivasyon, sorumluluk aşılamak, takım içi uyum ve takım ruhu oluşturmak gibi işlerde tüm sorumluluğu teknik heyete ve Genel Menejere %100 yetki ile devrettim'’ dedi.

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Bursaspor maçının ardından yaptığı sert açıklama ile Balıkesirspor maçının ardından durumuyu masaya yatıracaklarını ifade etmişti. Başkan Yıldırım, bugün yaptığı açıklamada, moral, motivasyon ve takım ruhu konularında yetkilerini Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ile Mustafa Aztopal'a devrettiğini açıkladı.

O KUPA ERKANAT'IN KABRİNE GİDECEK

Başkan Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Ertuğrul Hocam ile yok olmuş olan Takım ruhunu yeniden inşa etmek için çalışmalarımıza başladık! Moral, motivasyon, sorumluluk aşılamak, takım içi uyum ve takım ruhu oluşturmak gibi işlerde tüm sorumluluğu teknik heyete ve Genel Menejere %100 yetki ile devrettim.

Ama Başkan olarak daima işin başında olma kararı aldım. Takımın en büyük sorunu olan gol atamamak, hızlı oynamamak, tepkisizlik ve kendilerine azalan özgüven üzerine konsantre olacağız. Oyunculara tekrar özgüvenlerini kazandırmak bizim en önemli işimiz.

Şampiyonluğa giden yol takım ruhu ile özgüvenden geçmektedir. Hal böyle olunca gereksiz puan kayıplarının artık bundan böyle son bulacağına inanıyoruz.

Mustafa Erkanat'ın vefat ettiği dönemde bu sezon Şampiyonluk çok daha anlam kazandı. Şampiyonluk kupasını Mustafa Erkanat'ın kabrine götürmek boynumuzun namus borcu oldu. Takım olarak ant içtik. Bu sezon bu takım ile bu şekil Şampiyon olup Süper Lig'e çıkacağımıza inanıyoruz."

Yorumlar

Bir Yorum Yaz