Teknoloji

Playstation 5 görücüye çıkıyor! Fiyatı şok edecek!

Playstation 5 görücüye çıkıyor! Fiyatı şok edecek!

Konsol oyuncularının heyecanla beklediği gün geldi. 4 Haziran'da yapılması planlanan Sony'nin PlayStation 5 lansmanı bugün gerçekleştirilecek. Yeni oyun konsolu PS5'i oyunseverlere sunmaya hazırlanan Japon devi Sony, lansmanda PS5 ile çıkacak yeni oyunları da tanıtması bekleniyor. PS5 lansmanı corona virüsü nedeniyle internet üzerinden kayıt yayını olarak yapılacak. Peki PS5 tanıtımı ne zaman? PlayStation 5 özellikleri neler?
Sony’nin uzun süredir beklenen PS5 tanıtımı bugün yapılacak. Konsol oyuncularının yakından takip edeceği lansman için geri sayım başladı. Geçtiğimiz haftalarda PS5’in DualSense görüntüleri ortaya çıkmış, ayrıca sistem özellikleri de paylaşılmıştı. PlayStation 5’in bu akşamki (11 Haziran) lansmanı corona virüsü önlemleri kapsamında internetten kayıt şeklinde yayınlanacağı açıklandı.

Sony’nin direktörü Sid Shuman yeni PS5’in tanıtımı hakkında yaptığı açıklamalarda, lansmanın 1080p ve 30 FPS ile sunulacağını duyurdu. Shuman ayrıca, PS5’in tanıtımının kulaklık takılarak izlenmesini tavsiye etti. Shuman bunun nedenini ise, banttan yayınlanacak olan etkinlik için oldukça özenli bir ses çalışması yapıldığını ifade etti.

PLAYSTATION 5 TANITIMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Sony’nin Blog sayfasında yer alan bilgilere göre, PlayStation 5 etkinliği Türkiye saatiyle 23.00’da başlayacak.  PS5 etkinliğini Twitch veya YouTube’dan takip edilebilecek.

PS5 LANSMANI YOUTUBE SAYFASIPlayStation 5’in temel özellikleri şu şekilde;

PS5, gücünü sekiz çekirdekli AMD Zen 2 CPU işlemcilerinden alıyor. Cihazın 16 GB GDDR6 RAM'i ve 825 GB'lık bir SSD depolaması bulunuyor.

PlayStation 5, aynı zamanda oldukça üstün ses özellikleriyle birlikte geliyor. Oldukça gelişmiş bir 3D ses teknolojisi olan Tempest 3D'yi kullanacak olan cihaz, yüzlerce farklı özel sesi aynı anda kullanılabilir hale getirecek.

PS5, görüntü kalitesi ile öne çıkacak. PS5 kullanıcıları, bir adet 4K TV yardımıyla, oldukça üstün bir görüntü kalitesi ile oyun oynayabilecekler.Fiyatının 6 bin liranın üzerinde olması bekleniyor.

Yeni ürünün PS4 Pro’dan daha pahalı olması bekleniyor. 1 TB’lık PS4 Pro’nun yaklaşık 5 bin TL’den satıldığı göz önüne alınırsa PS5’in çıkış fiyatının da depolama alanına göre değişmekle birlikte 6 bin TL’nin üzerinde olması bekleniyor.

11 Haziran Perşembe
#PLAYSTATION5

Yorumlar

Bir Yorum Yaz