Üzen Haberler

10 Yaşındaki Kızıyla Saldırıya Uğrayan Doktor

10 Yaşındaki Çocuğunun Gözü Önünde Saldırıya Uğrayan Doktorun İsyanı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi  Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü'nde cerrah olarak görev yapan Doçent Doktor Murat Sinan Engin;  17.09 2020 günü gece 22:00 sularında, alt komşusu S. Ç. tarafından silahlı saldırıya uğradığını, saldırıyı düzenleyen kişinin olaydan sonra tutuklandığını ancak 3 gün sonra tahliye edildiğini söyleyerek “Can güvenliğimize kastetmiş birinin 3 gün sonra elini kolunu sallayarak evine dönmesini ve çocuğumun yüzüne  bakmaya devam etmesini kabul edemiyorum.'' dedi. 

Olaydan sonra eşi ve çocuğunun korku içinde olduklarını ve kapıdan dışarı çıkamadıklarını ifade eden Engin;  S.Ç.'nin o gece evinin kapısına ateş ettiğini, sonra kapıya çıkan B. Y. isimli doktor komşusuna da ateş açtığını söyledi.

Tahliye kararına itiraz ettiklerini ancak henüz bir sonuç alamadıklarını ifade eden davacı avukatı Soner Gümüşkaya da Türkiye‘de el cerrahisi konusunda parmakla gösterilen müvekkilinin başına gelen bu durum sebebiyle psikolojisinin bozulduğunu ve ailece travma altında olduklarını  ifade etti. 

Kendisi de bir hekim olan S. Ç. ise; mahkemedeki ifadesinde gürültüden uyuyamadığını, bunun sebebini öğrenmek için üst kat komşusuna çıktığını, o esnada silahının tutukluk yaptığı için ateş aldığını, kimseye zarar vermek gibi bir niyetinin olmadığını dile getirdi.


Yorumlar

Bir Yorum Yaz