Yerel

İKİLEMDE KALMAK

İKİLEMDE KALMAK

Toplumun Nefesi;

Merhaba kıymetli okuyucularım; Bulaşıcı hastalıkların önlenmesi ve sağlığın sürdürülebilmesi konusunda en önemli halk sağlığı uygulamalarından biri aşılamadır.

Aşı konusunda Toplumun ikilemde kalması yani karar verememesi Sosyolog ve Aile Danışmanı olarak toplum adına bizleri düşündürmektedir.

Şu an için Ülkemize gelecek olan aşı belli, diğer aşının ise gelme olasılığının olmadığını nedeninin ise saklama ortamının Ülkemizde şu aşamada olmadığın ilgili birimlerce söylenmesidir.

Geriye ne kalıyor Çin’den gelecek aşı. Bu gelen aşının diğer aşıya göre yan etkilerinin daha az olduğu ilgili birimlerce belirtilmektedir.

Buradaki amaç bu illet hastalıktan kurtulmanın tek çaresi aşılanmak ve bu aşının da gerekli tetkiklerden sonra belli gruplardan başlanarak vurulacağı olmasıdır.

Bu aşıyla birlikte Toplumda olumlu yansımalar görüleceğidir.

Bunlar ne derseniz?

Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez. (Mustafa Kemal Atatürk)

İnsanlar birbirine yardımdan el çektikleri gün insanlık yok olur Karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlar olmaz.

(Walter Scott)

Hepimiz dünya denen geminin yolcularıyız ve onun karaya vurup parçalanmasına izin vermemeliyiz, çünkü ikinci bir Nuh’un gemisi olmayacaktır. (Mihail Gorbaçov)

Bir araya gelmek başlangıçtır, bir arada durabilmek ilerlemedir, birlikte çalışmak başarıdır. (Henry Ford)

İnsanlar; sosyal bünyede bir bina meydana getirmek için birbirleriyle kenetlenen, birbirine destek olan, yapı taşları gibi olmalıdırlar.

(Alexis Carrel)

Sonuç olarak; Aşı Toplumun psikolojisini düzeltecek, yeniden iş, aş ve birlikteliğin nedenli önemli olduğunun hatırlanmasına vesile olacaktır.

İnsanın ilim ve edebi, en büyük varlığıdır. Eskimez, çürümez, kaybolmaz.

(Mevlâna)

Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır.

(Kazım İLHAN)

Bu sözün ne kadar önemli olduğunu konular işlendikçe fark edeceğimizden eminim.

Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir.

(Kazım İLHAN)

Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın.

KAZIM İLHAN

SOSYOLOG VE AİLE DANIŞMA

Yorumlar

Bir Yorum Yaz