Yerel

TIPTA UZMANLIK SINAVI, TÜRKİYE'DE BİR İLK! FARUK HOCA FİZYO

TIPTA UZMANLIK SINAVI, TÜRKİYE'DE BİR İLK! FARUK HOCA FİZYO

6 Mart 2022 TUS'TA TEK PAKETTE 46 SORU BİLEREK BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI.

Pandemi sonrasında önem kazanan online eğitim sistemleri içerisinde nitelikli kaynak özelliği ile popüler olan Faruk Hoca Fizyo, 6 Mart 2022 Tıpta Uzmanlık Sınavı'nda tek pakette 46 soru bilerek büyük başarı yakaladı.

FARUK HOCA KİMDİR?

Faruk Hoca; 33 yıllık tıp doktoru, Nörofizyoloji alanında çalışan 15 yıllık profesör ve 16 yıllık TUS hocasıdır.

  Akademik hayatı boyunca tıp fakültesi dekanlığı, dekan yardımcılığı, Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey Delegeliği gibi görevlerin yanı sıra; komite, modül, blok ve dönem koordinatörlükleri gibi tıp öğrenci ve asistan     eğitimlerinin her aşamasında aktif olarak görev almış deneyimli bir tıp eğitimcisidir.

 Faruk Hoca çok sevdiği eğitmenlik hayatına, Devlet Hizmet Yükümlülüğü sırasında lise ve yüksekokul  öğrencilerinin İngilizce ve İlkyardım derslerine girerek başladı. Öğretim Üyesi olarak Tıp ve Diş Hekimliği   Fakültelerinin yanı sıra, üniversitenin birçok bölümünde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde Fizyoloji Dersleri anlattı.

Kendine has anlatım tekniği ve geliştirdiği öğrenmeyi kolaylaştırıcı yöntemlerle öğrencilerinin büyük beğenisini kazandı ve akademik hayatı boyunca fakültesinde öğrenci geri bildirimlerinde en yüksek puanı alan hocaların başında geldi.

2006 yılında profesyonel TUS eğitmenliğine başlayan Faruk Hoca, otuzdan fazla ilimizde ve yurt dışında on binlerce hekime TUS Fizyoloji-Histoloji-Embriyoloji dersleri anlattı. TUS alanında en çok satan Fizyoloji-Histoloji-Embriyoloji kitaplarının ve Soru Bankalarının yazarlığını ve branş moderatörlüğünü yaptı.

Meslek hayatı boyunca ve özellikle de bir sinirbilim profesörü olarak son 15 yılda, beynin en iyi nasıl öğrendiği konusuna yoğunlaştı. Okul ve sınav başarısını artırıcı Etkin Öğrenme ve Hafıza Teknikleri üzerine yöntemler geliştirdi.

Şimdi de gelen yoğun talep üzerine, bilgi ve deneyimlerini daha geniş kitlelerle paylaşmak üzere, “Faruk Hoca Fizyoloji” Online Eğitim Platformunu oluşturdu.

FARUK HOCA FİZYO NEDİR?

Bu platformda; gereksiz detaylardan arındırılmış, ancak gerekli tüm bilgileri içeren Fizyoloji sunumları bulacaksınız. Etkin Öğrenme Tekniklerinin kullanıldığı, konuların mekanizma temelli ve diğer temel/klinik branşlarla ilişkilendirilerek anlatıldığı dersler sayesinde hem fizyolojiyi hem de ilgili branşları daha kolay ve kalıcı olarak öğreneceksiniz.

Faruk Hoca Fizyoloji ile okul ve sınav başarınız artacak, hayal ve hedeflerinize daha kolay ulaşacaksınız… 


FARUK HOCA FİZYO NASIL BAŞARILI OLUYOR?

Sunumlar; Guyton, Ganong, Rhoades-Bell, Boron, Berne-Levy gibi Fizyolojinin en fazla kabul gören referans kitapları esas alınarak hazırlandı.

Slaytlarda kullanılan renk ve görseller, Beynin Etkin Öğrenme İlkeleri gözetilerek seçildi.

Maksimum odaklanmayı sağlamak için sunumlar 20 dakika ile sınırlandırıldı.

Her konunun başında, konunun anlaşılmasını kolaylaştırmak için Anatomik ve Histolojik yapı özetlendi.

Konuların kolay ve kalıcı olarak anlaşılmasını sağlamak için ezber yerine mekanizma ile anlatım tercih edildi.

Konu ile ilişkili Anatomi, Histoloji, Biyofizik, Biyokimya, Farmakoloji ve Klinik konularıarasında bağlantılar kuruldu.

Fizyoloji Textbooklarında geçen hastalıkların fizyopatolojileri özetlendi.

Anlatılan konu ile ilişkili, TUS’ta ÇIKMIŞ BÜTÜN FİZYOLOJİ VE DİĞER BRANŞ SORULARI vurgulandı.

Sunumda TUS ve Fakülte sınavlarında ÇIKABİLECEK BÜTÜN SORULARA işaret edildi.

Bilgilerin hafızaya yerleşmesi için sık sık “SORULARLA TEKRAR” yapıldı.

Birçok platformda kullanılan soruyla tekrar yöntemi TUS çalışma sistemine Faruk Hoca tarafından kazandırıldı.

https://farukhocafizyo.com/

#fizyoloji #nöroloji #emriyoloji #sinirsistemi #solunumsistemi #tus #dus #tıptauzmanlıksınavı #kassistemi #iskeletsistemi #periferikfizyoloji

Yorumlar

Bir Yorum Yaz