Yükselişteki Haberler

Merve Kotan ve arkadaşını öldüren katil’e 2 kez ağırlaştırılmış müebbet

Merve Kotan ve arkadaşını öldüren katil’e 2 kez ağırlaştırılmış müebbet

2 kişiyi katleden katil “beni cani göstermeyin” bozuluyorum dedi.

Aydın'ın Efeler ilçesisinde kendisinden ayrılmak isteyen Merve Kotan'ı ve ortak arkadaşları Ekin Türkmen'i pompalı tüfekle vurarak öldüren Muhammet Gürsoy, iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 

Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu yargılanan Muhammed Gürsoy (27), Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı, tutuksuz sanık E.Ö. duruşmaya gelmedi. Maktullerin yakınları ile avukatlar, mahkeme salonunda hazır bulundu.

Sanık Gürsoy, savunmasında pişman olduğunu belirterek, "Keşke bu olay olmasaydı, aileler perişan olmasaydı. Benim de hayallerim yok oldu." dedi. 

Hayatını kaybeden Merve Kotan'ın ailesinin kendisini cani olarak tanıttığını ileri süren Gürsoy, "Ben cani değilim." dedi.

Mahkeme kararını açıkladı

Savunmaların ardından mahkeme heyeti, Gürsoy'a "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Tutuksuz yargılanan E.Ö ise beraat etti.

Duruşma öncesinde bazı kadın derneklerinin temsilcileri basın açıklaması yaptı.Ne olmuştu?

Olay, geçen yıl 15 Ağustos'ta saat 04.00 sıralarında, Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Nevzat Biçer Parkı'nda meydana gelmişti. 

Muhammet Gürsoy (27) bir süredir arkadaşlık yaptığı ve kendisinden ayrılmak isteyen Merve Kotan (19)  ile ortak arkadaşları Ekim Türkmen (32) adlı erkeği pompalı tüfekle vurarak, öldürmüştü. Çifte cinayetin ardından kaçan Muhammet Gürsoy, polis tarafından yakalanarak tutuklanmıştı. 

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede Gürsoy hakkında "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet, suç aleti silahı temin ettiği öne sürülen E.Ö. hakkında da "kasten öldürmeye yardım" suçundan 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

19 Haziran Cuma

Yorumlar

Bir Yorum Yaz