Yükselişteki Haberler

TÜRKİYE SAKIN  PANİK YAPMA !

TÜRKİYE SAKIN PANİK YAPMA !

Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına;

Sağlık Bakanlığı ve İç işleri Bakanlığı harici  verilen sosyal medyada dolaşan siyasi,dini,ürkütücü,korku ve paniğe sevk edici hiçbir bilgiye inanmayınız ve mümkünse okumayınız. 

KORKU EN HIZLI YAYILAN VİRÜSTÜR. PANİK İSE TEK BİR KÖR NOKTAYA ODAKLANMANIZI SAĞLAR. 

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORSAK BÜYÜKLERİMİZİN VE KENDİMİZİN VARLIĞINI DÜŞÜNÜYORSAK LÜTFEN DEVLETİMİZİN VERDİĞİ BİLGİ HARİCİNDE SOSYAL MEDYADA BULUNAN KİRLİ BİLGİLERDEN UZAK DURUNUZ.

MERAK ETMEYİNİZ. BİLİNÇLİ TOPLUMLAR EN BÜYÜK FELAKETLERE KARŞI BİR OLUR BİRLİKTE OLUR ALINAN KARARLARA UYAR İSE  ÇOK KISA SÜREDE OLUMLU SONUÇLARI ALIP HAYATIN NORMALLEŞMESİNE  VESİLE OLACAKTIR.

BU VİRÜSÜ YAŞAYAN İLK ÜLKE DEĞİLİZ ÖNÜMÜZDE BİR ÇOK ROL MODEL VAR  ÖRNEK JAPONYA BÖYLESİNE TEKNOLOJİDE ÜSTÜN BİR DEVLET MAALESEF KORKU VE PANİĞE KAPILIP  MARKETLERİ YAĞMALADILAR  VARLIKLARINI YANLIŞ SÜREÇTE YÖNETİP BİRÇOK VAKANIN YAŞANMASINA SEBEBİYET VERDİLER. ŞİMDİ PİŞMANLAR. TÜRK MİLLETİ OLARAK BİR NASİHAT BİN MUSİBETTEN İYİDİR. ATA SÖZÜNÜ LÜTFEN TUTUNUZ . YAYILIM ENGELLENMEYE ÇALIŞILIYORSA DEMEK Kİ  CİDDİ DURUM VAR DEMEKTİR. TELEVİZYONLARA KİTLENİP VAKA SAYISI SAYMAYINIZ . AİLENİZDE ÇOK FAZLA BU KONULARI KONUŞMAYINIZ AMA GEREKEN TÜM KORUYUCU TEDBİRLERİNİZİ ALINIZ. 

SOSYAL MEDYADAN DAHA ÇOK AİLENİZ VE SEVDİKLERİNİZLE BİRLİKTE OLUNUZ.ONLARA VAKİT AYIRINIZ. BÖYLESİ  FELAKET BİR DURUMUN İYİ YANI OLARAK BİR ÇOK AYRIŞTIRICILIĞIN KİN VE NEFRETİN  ZİRVE YAPTIĞI ŞU DÖNEMDE  TÜM İNSANLIĞI DİL,DİN,IRK,CİNSİYET,GÖRÜŞ FARKLILIĞI OLMADAN BİR ARAYA GETİRİP BİZE İNSAN OLMANIN  İNSAN OLARAK KALABİLMENİN , İNSANIN ŞU DÜNYADA EN DEĞERLİ VARLIK OLDUĞUNUN ,VE EN BÜYÜK MÜCADELENİN İNSANI SEVMEK VE YAŞATMAK OLDUĞUNUN BİLİNCİNİ TEKRARDAN BİZLERE GÖSTEREME ŞANSINI  VERDİĞİ İÇİN HEPİMİZİN YARADANA ŞÜKRANLARIMIZI SUNMAMIZ  GEREKTİĞİNİ UNUTMAYALIM .


BU MÜCADELENİN ÜLKEMİZ VE DİĞER DÜNYA ÜLKELERİ ADINA BAŞARIYA ULAŞMASINI  VE  HAYATIN BİR AN ÖNCE NORMALE DÖNMESİNİ  ARZU EDİYORUZ.

Yorumlar

Bir Yorum Yaz
Serdar Eker 5 Haziran 2020

Çok doğru